W dzisiejszych czasach można stworzyć pióro lub ołówek z logo naszej firmy.

Pismo a rozwój cywilizacji Już tysiące lat temu w jaskiniach a także grotach powstawały pierwsze obrazy oraz sceny z życia ludzi, przede wszystkim polowania. Te obrazy wykuwało się w skałach ostrymi narzędziami. W starożytnym Egipcie powstawały pergaminy, na jakich ludzie mogli pisać, to znaczy przekazywać informację z zastosowaniem znaków. Egipcjanie stosowali hieroglify, które z wraz z upływem czasu zostały zastąpione przez bardziej uniwersalne litery. Powstanie długopisu a także ołówka Prawdziwy rozwój przyborów piśmienniczych nastąpił w roku 1761, gdy stworzono pierwszy ołówek. Na 1szy (w naszym rozumowaniu) długopis trzeba było jednak poczekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym. w Argentynie uruchomiona została masowa produkcja długopisów stworzonych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tamtego roku rozkwitła branża zajmująca się wytworem takich towarów. Artykuły piśmiennicze zastąpione przez komputery? W obecnych czasach na urządzeniach tj. komputer lub tablet powstają zaawansowane programy, mające na celu przekazanie a także utworzenie tekstu. Wiele osób korzysta z takich edytorów na swoją korzyść, przygotowując listy z zakupami, a także wypracowania szkolne! Mimo dynamicznego rozwoju technologii mało prawdopodobne jest, że przestaniemy używać np. ołówków. Długopis, ołówek czy pióro? Wszelkie przybory piśmiennicze mają swoją specyfikę.

Dzisiaj w większości spotykamy wygodny oraz poręczny długopis: możemy go spotkać w wielu różnych miejscach a także środowiskach: przychodniach,szkołach, biurach itd. To mocno uzasadnione, albowiem długopis to najmniej kłopotliwy ze wszystkich publikacji piśmienniczych. Znacznie bardziej wyszukanym i specjalistycznym narzędziem do pisania jest z pewnością pióro. Używa się go na wyższych szczeblach władzy państwowej lub zarządów korporacji. Pióro to świetny przedmiot do pisania, w momencie gdy pełnimy oficjalne stanowiska – w takiej sytuacji zwykły długopis jest prawdę mówiąc nieodpowiedni. Co ciekawe, ołówek nie ma ołowiu, ale grafit – rysik koloru czarnego, który pozwala nam na pisanie.

Ołówek ma zastosowanie w nieformalnych sprawach, takowych jak np.: zwykłe notatki i zapiski, rysowanie figur geometrycznych oraz bardziej „artystyczne” obrazy, zapisywanie mało| istotnych informacji albo takowych, które w krótkim odstępie czasu nie będą już istotne. Wybór przyrządu do pisania Teraz na rynku krążą setki ofert, pośród których kluczową rolę grają artykuły piśmiennicze. To ogromna szansa dla każdego z nas – w dzisiejszych czasach można nawet stworzyć ołówek lub pióro z wygrawerowanym dowolnym napisem albo logo firmy.

Bardzo wielu ludzi uważa taką funkcję za kreatywne i bardzo pomysłowe podejście do odbiorcy, którego uwaga musi być wciąż skupiona na konkretnej marce. A co się z tym łączy, długopis z wygrawerowanym napisem „Firma ABC najlepsza dla Ciebie!” z całą pewnością przykuje uwagę potencjalnego klienta, ponieważ wiadomo, że dzień w dzień, przez długi czas używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to wyłącznie szkoła….

Dodaj komentarz