Dużą popularnością w gronie osób zajmujących się dekorowaniem na terenie RP raduje się minimalizm.

Coraz większą popularnością pośród osób zajmujących się dekorowaniem w Polsce raduje się styl minimalistyczny. We wnętrzach często rezygnuje się z nadmiaru dekoracji. W pomieszczeniach zazwyczaj dominuje tylko jedna lub dwie barwy, a izby wyposażone bywają jedynie w najpotrzebniejsze meble. Wybór dodatków do minimalistycznych kątów powinien być niewiarygodnie przemyślany.

 

Doskonałym rozstrzygnięciem, żeby ze smaczkiem zaaranżować swoje mieszkanie przy jednoczesnym przestrzeganiu wszelkich zasad przyświecających minimalizmowi, jest zdecydowanie się na dekoracyjne szkło. Częstokroć w polskich mieszkaniach zauważyć można możemy zauważyć właśnie takowe elementy dekoracyjne, które są oparte na wykorzystaniu szklanych wazonów oraz naczyń. Ich różnorodność kolorów a także kształtów powoduje, że właściwie każdy, nawet najbardziej wymagający dekorator albo klient, bez problemu odnajdzie coś dla siebie.

 

Szkło dekoracyjne jest najczęściej wykonany z przezroczystego oraz bezbarwnego szkła. Takowy wygląd sprawia, że naczynie to pasuje do każdego stylu wykorzystanego do aranżacji wnętrz. Dekoracyjne szkło jest przede wszystkim uniwersalne oraz ponadczasowe. Ponadto cechuje się rozległym wachlarzem zastosowań – doskonale spisuje się w charakterze osłonki na bukiety kwiatów a dodatkowo roślin doniczkowych roślin. Przezroczyste szkło dekoracyjne znakomicie nadawać się będzie też do wykonania wyjątkowej leśnej lub morskiej kompozycji. Aby osiągnąć upragniony efekt „lasu w szkle” należy warstwowo i dokładnie poukładać wszelkiego rodzaju rośliny, kamyczki oraz wszystkie inne drobne elementy, które wspólnie będą tworzyć piękną dekorację.

 

W sytuacji drugiej kompozycji – wystarczy jedynie dać do wazonu ze szkła ciut złocistego piasku i dodać do niego kamyczki, bursztynki a także muszelki. Z uwagi na to, iż w takim stylu minimalistycznym nie bierze się pod uwagę różnego typu roślin, nie są one potrzebne. Wazon ze szkła sam w sobie jest dosyć elegancki a także przykuwa niesłychanie dużo uwagi. Perfekcyjnie wpasowuje się w minimalistyczną estetykę każdego pokoju, niemniej jednak dzięki bardzo dużej gamie kolorów i różnych wzorów zdołamy dopasować znakomicie takie naczynie do własnych indywidualnych potrzeb oraz  gustu. Niektóre z wazonów mają formę słoi, a jeszcze inne przypominają beczki. Właściwie każdy z nich pozwala na zdobycie niebanalnego efektu w aranżacji. Prócz przezroczystymi wariantami szkła dekoracyjnego dostępne są też wazony w różnych barwach. Jednym z najbardziej innowacyjnych i przeważnie wybieranych poprzez nabywców jest wazon czarny. W nowoczesnych pomieszczeniach dominuje biel a także czerń, dlatego wazon czarny to doskonałe rozwiązanie dla jednostek, które zamierzają wprowadzić nieco powiewu świeżości do swojego wnętrza. Takie szkło dekoracyjne także służyć będzie do ozdobienia każdego, mniej lub bardziej wymagającego, wnętrza.

 

Szkło dekoracyjne doskonale nadawać się będzie nie tylko do pokojów dziennych czy sypialni, ale nawet do toalety albo kuchni. Wazon szklany to świetny pomysł dla osób, którym przyświecają minimalistyczne idee i pragną iść do przodu.

Dodaj komentarz