krzywy zgryz bywa źródłem ciągłych bólów głowy.

Naprawę naszego zgryzu przeprowadza się teraz w dość zwykły sposób, wykorzystując do tego celu różnorodne typy aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno te zdejmowane, jak również stałe. Stałe są oczywiście znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą korzystać wyłącznie maluchy, dlatego też osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie musi spoglądać tylko na ofertę aparatów stałych. Ta oferta została jednak w ostatnim czasie mocno rozbudowana.

Ortodoncja poszła znacząco do przodu i poprzez to teraz oferuje osobom rozmaite innowacyjne rozwiązania na naprawę ich zgryzu. Dzięki nim dosłownie każdy z nas może zagwarantować sobie piękny uśmiech. A ze krzywym zgryzem z pewnością należy zawalczyć. Ten problem nie jest tylko problemem w naszym wyglądzie, bo poza tym, że oczywiście pogarsza nasza prezencję, to co najważniejsze destrukcyjnie wpływa na stan zębów, powodując ich osłabienie i często stają się podstawą wielu innych problemów zdrowotnych.

Aparaty ortodontyczne zakładane na stałe umożliwiają przywrócić naszym zębom prawidłowe dla nich ustawienie i w taki oto sposób korygują zgryz. Budowa aparatu stałego zawsze będzie się składać z bardzo podobnych części, czyli przede wszystkim z zaczepów oraz małych pierścieni, których rodzaje są dostosowywane poprzez specjalistę do uzębienia każdego pacjenta. Te elementy przytwierdza się później do uzębienia pacjenta na stałe. Pierścienie stanowią stelaż, gdyż to one właśnie mocowane są do trzonowców umożliwiając aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach zasadniczą funkcję odgrywają także zamki. Kiedyś stałe aparaty ortodontyczne tworzono jedynie z metalu, jednakże dzisiaj właściwie każdy pacjent otrzymuje do swobodnego wyboru zamki wykonywane z zupełnie innych, zazwyczaj dużo lepiej prezentujących się tworzyw, czyli przede wszystkim ceramiki. Niektóre aparaty są dosłownie niewidoczne na uzębieniu pacjenta. Tworzy się je z przezroczystych drobnych części ceramicznych, których z daleka naprawdę nie da się zobaczyć. To, jaki rozmiar ostatecznie będą posiadać poszczególne zamki, zależy też z pewnością od wielkości zębów pacjenta.

Dziś jednak właściwie każdy przyszłościowy aparat jest na tyle eleganckim produktem, iż nikt nie powinien mieć najmniejszych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy są nawet zdania, iż posiada on swój urok. Czasem może stać się wręcz stylowym dodatkiem a także fascynującym uzupełnieniem naszego wyglądu zewnętrznego. Zdecydowana większość osób zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu, lecz znacznie istotniejsze jest to, iż nieprawidłowe ustawienie zębów prowadzi do wielu innych chorób oraz kłopotów.

Zdarza się, że krzywe zęby są źródłem powtarzających się bólów głowy. Często ma może również prowadzić do paradontozy lub nawet kruszenia się zębów. A czemu mamy się tak męczyć, skoro wszelkie te kłopoty można z łatwością przeskoczyć? W tym celu trzeba zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego.

Więcej: Aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz