Na forach dyskusyjnych internauci zadają różnego rodzaju pytania.

Temat tego, jak odzyskać byłą ukazywał się często w różnorakich czasopismach dla młodzieży, zanim dostęp do globalnej sieci był tak bardzo rozpowszechniony, jak w dzisiejszych czasach. Jak wiemy, z biegiem czasu czasopisma ustąpiły miejsca odpowiednim witrynom internetowym, a ściślej mówiąc – forom internetowym.

 

Na forach użytkownicy zadają wszelakiego rodzaju pytania, a także proszą o rady, ponieważ nie wiedzą, jak postąpić w wielu różnych sytuacjach, a całkiem prawdopodobne, że z jakiegoś powodu też bardzo wstydzą się rozmawiać o danej sprawie ze swoimi najbliższymi. Natomiast w internecie tak de fakto nikt nie ma pojęcia kim jesteśmy, nie jesteśmy zmuszeni przedstawiać się z imienia i nazwiska, jesteśmy anonimami. Właśnie z tego powodu wielu z nas woli taki typ pomocy niż wygadanie się – mówiąc potocznie – komuś na dręczący nas kłopot. Odzyskanie dawnej wybranki, niezależnie od tego czy jesteśmy już dorosłymi ludźmi czy jeszcze nastolatkami, jest dla nas ważne bez względu na nasz wiek. Myśląc stereotypowo może wam się zdawać, że osoby, które nie są dorosłe, prosząc o radę na ten temat w internecie są niemądre, chcą zwrócić na swoją osobę uwagę itd.

 

To nie jest dobre podejście, bo dla cierpiącej z powodu utraty wielkiej miłości osoby to istotne niezależnie od tego ile ma lat. A czasami, dla głupiego żartu ktoś może potrzebującej osobie w sieci napisać we wręcz głupi oraz prostacki sposób, co nadal mocniej może pogorszyć stan osoby proszącej o radę. Z powodu miłości możemy przecież ucierpieć w każdym wieku, więc jeżeli ktoś szuka pomocy, jesteśmy zobowiązani zapewnić mu ją w najlepszy możliwy sposób – byc może w oparciu o własne doświadczenia. Sporo par ma wręcz burzliwą historię, bo wiele osób albo rozstało się definitywnie, lub zdecydowało, że dadzą sobie kolejną szansę i wrócili do siebie, pomimo tego, że sytuacja, która wywołała ich rozstanie spowodowała, iż związku nie dało się w żaden sposób naprawić. Osoba, która bardzo zawiodła swoją drugą połówkę, starała się wówczas z całych sił odbudować w ukochanej osobie stracone zaufanie. Jest to proces bardzo długotrwały, lecz z pewnością nie jest niemożliwy. Jeżeli tylko pokażemy komuś kogo kochamy, że jest dla nas bardzo ważny, mimo tego co mu zrobiliśmy postara się nam wybaczyć i możliwe, że ponownie będziemy razem. Aby tego typu zdarzenia nie występowały, trzeba być uważni. Czasem jednakże robimy coś zanim spostrzeżemy się, że absolutnie nie powinniśmy tego zrobić i… koniec jest już znany. Wówczas trzeba pokazać bliskiej osobie, iż jest dla nas ważna i tylko ją na świecie kochamy.

 

Wybaczenie to jednak nie koniec, bo od tego jak później będziemy się sprawować, zależy to czy ten związek przetrwa lata, a być może nawet całe życie. Osoba, której zaufanie zawiedliśmy, pomimo wybaczenia na 100% wciąż ma żal do nas o to, co się wydarzyło a jeśli taka sytuacja ponownie się zdarzy, jeszcze jedna szansa na przebaczenie może się nie nadarzyć mimo tego, że darzymy kogoś wielką miłością.

Dodaj komentarz