W państwach wysoko rozwiniętych światłowody zastąpiły długo używane miedziane linie

Internet światłowodowy nazywany internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to szerokopasmowe połączenie, jakie może osiągnąć prędkość do 940 megabitów na sekundę (Mb / s), przy małym opóźnieniu. Technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, jaki w zadziwiający sposób ma możliwość przesyłać dane z prędkością mniej więcej 70% prędkości światła. Co więcej kable światłowodowe nie są tak podatne na ciężkie warunki atmosferyczne jak inne typy tradycyjnych kabli, co pomaga zminimalizować spowolnienia.

 

Skutecznie jest także odporny na elektryczne zakłócenia. Światłowodowy internet to złożona technologia, która pozwala na przesyłanie treści pod postacią światła, a nie elektrycznej energii. Na tę zaawansowaną technologię składa się mnóstwo szczegółów, lecz dwa podstawowe elementy to światłowody i tzw. ,ostatnia mila” sieci. Światłowody są maleńkie – posiadają mniej więcej 125 mikronów średnicy albo są nieco większe niż ludzki włos. Dużo z tych włókien połączonych jest w wiązki, budując kable (nie mylić z koncentrycznymi kablami, jakie są zrobione z miedzi). Światłowody przenoszą impulsy światła diodowego albo laserowego wzdłuż linii, przekazując dane w formie ,binarnej”.

 

Błyskawiczny internet Netia jest bardzo polecany pośród klientów. W państwach wysoko rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane miedziane linie już lata temu, budując rdzeń lub ,kręgosłup” obecnych sieci internetowych. Dopiero niedawno bardziej korzystne stało się montowanie światłowodów niż linii miedzianych. Zatem, wraz z dynamicznym rozwojem technologii, światłowody szybko się rozwijają w aglomeracjach oraz docierają bezpośrednio do domów.

Dodaj komentarz